5 عامل مهم در کار با دستگاه قطعه شویی

شوینده

دستگاه قطعه شویی یکی از مهم ترین تجهیزات صنعتی به شمار می رود. برای چربی گیری و پاکسازی کلیه قطعات مختلف می توان از این نوع دستگاه ها استفاده کرد.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات دستگاه قطعه شویی و نگهداری و مراقبت از آن آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

شوینده قطعات

مهم ترین فاکتور ها در کار با دستگاه قطعه شویی

  • شوینده قطعات وسیله ای مؤثر برای از بین بردن آلودگی انواع مختلف از قسمت های مختلف است. نمونه هایی از این آلاینده ها شامل کربن، روغن، گریس، آهک و خاک است.
  • شوینده قطعات بیشتر در صنایع صنعتی، اتومبیل، پزشکی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد، جایی که از آنها برای آماده سازی برای تمیز کردن سطح، اتمام و توزیع قطعات و محصولاتی مانند پیچ ​​و مهره، آجیل، بست، پیچ، بلوک های دیزل موتور و سایر موارد استفاده می شود. قطعات، مجموعه های خودرو، یاتاقان های ریلی و جعبه دنده های توربین بادی. آنها بسیاری از فرآیندهای اتمام را امکان پذیر می کنند که فرد قادر به انجام آن بر روی قطعات کثیف نیست. از جمله این فرایندها می توان به تمیز کردن سطح، رنگ آمیزی اشاره کرد.
  • پیش از دستگاه های قطعه شویی صنعتی، گلدانهای پر از مواد شوینده و آب به نام “مخازن خیس” خوانده می شدند که در آن مکانیک ها برای چند ساعت قطعات را خیس می کردند. در اواسط دهه 1900، مکانیک خودرو و مهندسان از این روش تمیز کردن ناکارآمد بیمار شدند و به دنبال راهی بهتر برای انجام کارها بودند. این در شرایطی است که آنها با شستشوی قطعات صنعتی روبرو شدند.
  • واشرهای قسمت اول شامل حلالها، پمپها و درام بود. حلالها معمولاً شامل بنزن، زایلن، ارواح معدنی و نفتا یا تری کلر اتیلن آلی بودند. مکانیک ها قسمتهای کثیف را در واشر و درام چرخشی قرار می دهند، جایی که یک پمپ مایع برقی محکم با شعله کم، آن را با حلال کم می کند تا تمیز شود.
  • هر دستگاه قطعه شویی دارای جزئیات مختلفی است، اما به طور کلی، اینگونه کار می کند که واشرهای قطعات صنعتی کار می کنند: ابتدا قطعات در کمربند سیستم یا در vat سیستم قرار می گیرند. سپس حلالها، بخارات، آب داغ، اسیدها، مواد شوینده و غیره که در آنها غوطه ور شده یا در آنها پاشیده می شوند، آلودگی ها را تجزیه کرده و آنها را از قسمت جدا می کنند. با این کار، برس ها و اسکرابرها به از بین بردن آلودگی های سرسخت کمک می کنند. سیستم تصفیه، همه زباله ها و آلودگی ها را از این فرایند جمع می کند.

برای تهیه بهترین انواع دستگاه قطعه شویی با کارشناسان ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =