نگهداری و مراقبت از دستگاه قطعه شویی

تمیز کردن قطعات

همانطور که می دانید دستگاه قطعه شویی می تواند به عنوان یکی از بهترین و کاربردی ترین تجهیزات صنعتی به حساب بیاید با استفاده از این نوع دستگاه ها می توانید تمامی قطعات و لوازم مورد نیاز ماشینی را شستشو داده و هرگونه چربی و جرم را از سطح آن پاک کنید.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات دستگاه قطعه شویی آشنا کردیم و اطلاعاتی در این خصوص در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد شیوه نگهداری و مراقبت از این دستگاه اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

راهنمای مراقبت از دستگاه قطعه شویی

یک دستگاه شوینده سخت کار می کند تا اطمینان حاصل شود که قطعات پاک می شوند و آماده فرایند تولید بعدی هستند. برای اینکه دستگاه در سطح بالایی کار کند، باید به طور مرتب تمیز شود.

آلودگی های جدا شده از قطعات جادویی از بین نمی روند. در مخزن ساخته می شود و می تواند عملکرد را به شدت کاهش دهد.

انجام یک مخزن و تمیز کردن سیستم بخش مهمی از نگهداری روزمره است که یک دستگاه قطعه شویی نیاز دارد.

شوینده قطعات

برای شروع فرآیند، منبع تغذیه خودکار آب را خاموش کنید و نازل ها و فیلترها را برای تمیز کردن جدا کنید. به زاویه اسپری جهت نازل ها نسبت به جریان قطعات از طریق دستگاه قطعه شویی توجه کنید.

 بیشتر نازل ها دارای یک نشانه هستند، یا یک خط شکاف یا شکاف، که زاویه را نشان می دهد. مهم است که نازل ها را در موقعیت صحیح جایگزین کنید.

بعد از اینکه نازل ها و فیلترها برداشته شدند، شیمی تمیز کننده دستگاه را به محلول شستشوی فعلی اضافه کنید. محلول جدید را به 160F یا بالاترین سطح قابل دستیابی گرم کنید. پمپ ها را روشن کنید و بگذارید 30 دقیقه کار کنند.

لجن پاک شده را در طی این فرآیند تمیز کرده و نازل ها را جایگزین کنید. توجه: اگر پمپ را برای مدت طولانی و بدون نازل اجرا کنید، موتور پمپ فشار پشتی مناسب را حس نخواهد کرد و پمپ دچار سوختگی می شود.

پس از تعویض نازل ها، پمپ ها را مجدداً روشن کنید و بگذارید 4 تا 8 ساعت بدون دردسر کار کنند و اجازه دهید محلول روی مخزن کار کند. پس از اتمام زمان، محلول را از مخزن پمپ کرده یا تخلیه کنید.

حالا که محلول از بین رفت، ورق های ریخته شده را بردارید. 1 2 از این ورق های فلزی مسطح وجود دارد، و آنها در زیر نقاله قرار دارند که مخزن را در اکثر دستگاه ها می پوشاند.

ورق ها به طور معمول یک پیچ از جنس استنلس استیل #20 در یکی از گوشه ها خواهند داشت. پیچ را برداشته و اجازه دهید ورق ها به جلو یا عقب منتقل شوند تا به داخل مخازن دسترسی پیدا کنند. همچنین درب تمیز دریایی را در کنار دستگاه جدا کنید.

مراقب باشید در این روش به درب آسیب نرسانید. اگر مهر و موم پاره شده یا آسیب دیده است، آن را قبل از پر شدن مجدد دستگاه تعویض کنید. پس از جابجایی این مواد، لجن، زباله یا رسوب را از قسمت پایین و مخزن مخزن تمیز کنید.

برای تمیز کردن کامل داخلی دستگاه لازم است تا از قدرت استفاده کنید، از ابتدا شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید. حتماً عناصر بخاری، شیر پر کننده خودکار، شستشو و سری ها و درپوش ها را تمیز کنید.

تمام گوشه ها یا مناطق دیگر را که می توانند خاک بخورند بررسی کنید.

تمام دستگاه های پاک کننده روغن را کاملاً تمیز کرده و مخزن محلول کثیف باقی مانده را بشویید. سپس برای تمیز کردن صفحه ورودی پمپ تمیز و سبد تراشه را پاک کنید. قسمت بیرونی دستگاه را پاک کنید.

برای تهیه بهترین انواع دستگاه قطعه شویی می توانید  با کارشناسان ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =